​Dzieje się w Funduszach

Uczniowie znów poszli do szkoły, studenci zaczynają zajęcia, dorośli wrócili z urlopów - to też dobry czas dla ciebie na nowe aktywności. Może w ich realizacji pomogą ci Fundusze Europejskie? Zobacz, ile się w nich dzieje!

Szkolenia

Od 18 września możesz składać wnioski o pożyczki na szkolenie. Masz szansę otrzymać od 600 zł do 100 tys. zł na wybrane przez siebie szkolenie lub inną formę kształcenia. Do 25% tej kwoty nie będziesz nawet musiała zwracać. Możesz skorzystać z tej opcji niezależnie od swojej sytuacji zawodowej. Wnioski on-line przyjmuje Fundacja Fundusz Współpracy.

Startupy

Reklama

Otwiera się coraz więcej możliwości wsparcia startupów. Pierwszy krok to baza wiedzy dla osób planujących lub już prowadzących startup. W pierwszej połowie września Polski Fundusz Rozwoju uruchomił specjalną platformę informacyjną dla startupów. Znajdziesz tu informacje o aktualnych źródłach finansowania i wiele innych wskazówek przydatnych startupowcom.

Moc możliwości

Aktualnie trwa lub niedługo rozpocznie się łącznie ok. 2160 konkursów (w tym ponad 100 dla przedsiębiorców). O środki unijne mogą się starać różne firmy i inne instytucje. Zajrzyj do zestawienia planowanych konkursów - tych dla firm i tych wszystkich przewidzianych na najbliższy czas. Dodatkowe informacje o interesujących cię możliwościach znajdziesz w wyszukiwarce dotacji oraz w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich. Pamiętaj, że przygotowywane będą także zestawienia konkursów planowanych w kolejnych miesiącach.

Fundusze Europejskie bardziej dostępne

Z początkiem września zmieniły się przepisy dotyczące środków unijnych. Dzięki nim łatwiej złożysz wniosek o dofinansowanie (mniej dokumentów), będzie on szybciej rozpatrzony (konkursy podzielone na rundy), podobnie jak protest przeciwko ocenie wniosku (w ciągu 21 dni). Instytucje odpowiedzialne za środki unijne powołają też tzw. Rzeczników Funduszy UE. Będziesz mogła przekazać im swoje uwagi na temat organizacji środków unijnych, a także twoje pomysły i oczekiwania w tym temacie.

Reklama

Wasze komentarze (0)

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.