​Im się udało. Dlaczego nie miałoby i tobie?

Skończyłaś 45 lat i wydaje ci się, że wszystkie atrakcyjne miejsca pracy zajęli już młodsi. Wracasz do firmy po urlopie macierzyńskim i czujesz, jakby od ostatniego dnia pracy dzieliła cię przepaść. Masz pomysł na własny biznes, ale brakuje ci odwagi, by ziścić marzenia. Jesteś doktorantką, która stoi przed widmem wyjazdu na zagraniczną uczelnię, by móc odpowiednio prowadzić swoją karierę naukową. Jeśli znalazłaś się w którejś w tych sytuacji, wiedz, że nie jest ona bez wyjścia. Masz do dyspozycji potencjał, który możesz wykorzystać dokładnie tak, jak chcesz.

Każda z nas ma wpływ na swoją przyszłość, choć czasem tracimy w to wiarę. Mamy pomysły, chęci, jesteśmy kreatywne i zaangażowane. W tym głównie tkwi siła kobiet na rynku pracy. I najczęściej w naszej głowie stajemy przed murem z wielkim napisem "pieniądze". A co, jeśli wytłumaczymy ci, że są one problemem najmniejszym? Bo jeśli będziesz miała chęci i dobre pomysły na biznes, pomogą ci w ich realizacji instytucje odpowiedzialne za dysponowanie Funduszami Europejskimi. To właśnie z nimi chcemy ci pokazać, w jaki sposób zrobić karierę po 45. roku życia, po urlopie macierzyńskim oraz kiedy chcesz otworzyć lub rozwinąć własną firmę.

Reklama

Kolejny już raz z Ministerstwem Rozwoju zapraszamy nasze użytkowniczki do poznania sposobów na zdobycie Funduszy Unijnych, dzięki którym można, pójść na szkolenie  lub studia,  założyć swoją firmę albo rozwinąć już istniejącą.

W poprzedniej edycji naszego projektu doradzaliśmy ludziom młodym, którzy dopiero stali na starcie swojej ścieżki kariery. Przy okazji ich doświadczeń poznaliśmy historie wielu dzielnych kobiet, które podjęły ryzyko własnej firmy, ale zminimalizowały szanse jego niepowodzenia właśnie dzięki Funduszom Europejskim. To zainspirowało nas do stworzenia drugiej edycji projektu, skierowanej właśnie do kobiet.

W serwisie Mam Dziecko znajdą się wszelkie porady dla mam, które postanowiły wrócić na rynek pracy po urlopie macierzyńskim i stało się to trudniejsze, niż się spodziewały. Matki to najbardziej zorganizowani pracownicy - i mówię to z pełnym przekonaniem, ze swojego długoletniego doświadczenia!

Na stronach serwisu Kobieta dowiesz się, jak zdobyć odpowiednią dla siebie, ambitną i satysfakcjonującą pracę, nawet kiedy nachodzą cię wątpliwości, czy jesteś jeszcze atrakcyjnym pracownikiem z punktu widzenia pracodawców. My wierzymy w ciebie, teraz chcemy, żebyś to ty uwierzyła w siebie!

Redakcja Styl.pl z kolei zajmie się pokazaniem ci, jak założyć i rozwijać własną firmę. Poznasz tam między innymi historie kobiet, które założyły ciekawe start-upy. One się nie bały - a może właśnie pokonały strach w odpowiedniej chwili - trzeba brać z nich przykład. Pokażemy ci jak. Jesteś studentką lub doktorantką pragnącą nadal się rozwijać i robić karierę naukową? Tutaj też znajdziesz przydatne informacje, jak to robić najrozsądniej.

Wszystkie materiały, z których dowiesz się, jak możesz skorzystać z Funduszy Europejskich znajdziesz w specjalnie stworzonym serwisie poświęconym funduszom.

Reakcja zaprzyjaźnionego z nami magazynu "Pani" od lat przekonuje, że siła jest kobietą. My w to wierzymy i idziemy krok dalej, bo wiemy, że siła jest kobietą przedsiębiorczą. Nie wahaj się z tego korzystać.

Agnieszka Łopatowska - dyrektor Sektora Styl Życia, Interia

INTERIA

Reklama

Najlepsze tematy