Reklama

Bon stażowy szansą na doświadczenie

Młody, kompetentny, z doświadczeniem zawodowym... Ile razy starając się o pracę poległeś na tym ostatnim wymaganiu? Na kolejnych rozmowach dowiadujesz się, że w szkole nabyłeś wiedzę, ale nie umiejętności? Pytasz: jak masz je zdobyć, skoro nikt nie chce dać Ci pierwszej pracy? W powiatowym urzędzie pracy mają na to sposób. Pieniądze na pomoc osobom w Twojej sytuacji pochodzą między innymi z Funduszy Europejskich.

Jeżeli znalazłeś pracodawcę, który byłby skłonny zatrudnić Cię na okres co najmniej 6 miesięcy, po tym jak odbędziesz u niego staż o takiej samej długości - jesteś już o krok od pierwszej pracy.

Reklama

Osobom do 30. roku życia, które nie uczą się, nie szkolą i nie pracują przyznawane są tzw. bony stażowe. Taki bon to gwarancja skierowania do odbycia stażu. Zapewnia korzyści zarówno dla Ciebie, jak i przyszłego pracodawcy. Ten ostatni dostanie jednorazową premię w wysokości 1500 zł. Dla stażysty w ramach bonu finansowane są:

  • stypendium stażowe w wysokości 120 proc. kwoty zasiłku dla bezrobotnych;
  • koszty przejazdu do i z miejsca odbywania stażu - w formie ryczałtu, do wysokości 600 zł, wypłacanego w miesięcznych transzach w wysokości do 100 zł, łącznie ze stypendium;
  • koszty niezbędnych badań lekarskich lub psychologicznych - w formie wpłaty na konto wykonawcy badania.


Monika Niewinowska

Więcej informacji znajdziesz na stronie poświęconej Funduszom Europejskim dla młodych lub w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich.

Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy