​Nowy Rok = nowe środki z UE

W 2018 roku zostanie uruchomionych dużo środków Z Funduszy Europejskich dla firm, organizacji pozarządowych i urzędów.

Właśnie ukazały się harmonogramy konkursów unijnych na 2018 r. Ich pełną listę znajdziesz na Portalu Funduszy Europejskich.

Reklama

Konkursy

Dotacje dla firm dostępne będą zwłaszcza w Programie Inteligentny Rozwój (POIR), Programie Polska Wschodnia (POPW) i programach regionalnych (RPO). W zaplanowanych na 2018 r. konkursach masz szansę zdobyć granty na opracowanie nowych technologii i produktów (prace badawczo-rozwojowe), a także wprowadzenie do firmy innowacyjnych bądź ekologicznych rozwiązań. W grę wchodzą także środki na wejście na zagraniczne rynki oraz zmianę designu produktów twojej firmy.

Jeżeli działasz w organizacji pozarządowej spójrz na konkursy w programach regionalnych i w Programie Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). Znajdziesz tam możliwości finansowania projektów edukacyjnych, społecznych, zawodowych oraz związanych z pomocą osobom w trudnej sytuacji.

To nie wszystko!

Pamiętaj, że do konkursów opisanych w opublikowanych niedawno harmonogramach mogą zgłosić się firmy, organizacje pozarządowe czy urzędy. Jeżeli szukasz czegoś dla siebie, prywatnie lub zawodowo (np. szkoleń, żłobka lub wsparcia w opiece nad chorym członkiem rodziny), albo dopiero planujesz założyć firmę, będziesz mogła skorzystać z już dofinansowanych projektów. Informacji o nich nie znajdziesz w harmonogramach, ale to nie znaczy, że nie będziesz mogła z nich skorzystać. Sprawdzaj aktualną ofertę na Wyszukiwarce Dotacji.

Jeżeli prowadzisz start-up, zainteresują cię programy Polskiego Funduszu Rozwoju. Rekrutacja ruszy w I kw. 2018 r. Z kolei jeśli dopiero planujesz założyć start-up, to jesienią 2018 r. szukaj informacji na temat programu Platform Startowych. Warunek: wyrazisz chęć założenia firmy na terenie Polski Wschodniej.

Jeżeli masz jakieś pytania lub potrzebujesz porozmawiać o możliwościach w konkursach i projektach - skontaktuj się z konsultantami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich.

INTERIA

Reklama

Najlepsze tematy