Reklama

Załóż startup ze Starterem

Masz pomysł na nowatorski biznes? Nie wiesz jednak do końca, jak na nim zarabiać i jak dotrzeć do klientów? Brakuje Ci pieniędzy na start z rozmachem? Witaj w gronie startupów. W znalezieniu odpowiedzi (i kapitału) pomoże Ci inwestor ze Startera.

Starter to finansowany ze środków unijnych instrument wspierania startupów. Są to młode firmy szukające własnych modelów osiągania zysku. Dysponują pomysłami na nowatorskie produkty, ale nie do końca wiedzą, jak przekuć je na dochodowy biznes. Istotą startupu jest poszukiwanie nowych rozwiązań oraz ryzyko. Takie połączenie często odstrasza inwestorów. Są jednak tacy, którzy widzą w tym również szansę na znacznie większy zysk.

Reklama

Pomocy w ramach Startera udzielają właśnie tacy inwestorzy. Na początku zweryfikują, czy Twój pomysł ma szanse na sukces. Jeżeli tak, to otrzymasz bogaty pakiet wsparcia. Pomoże Ci ono wypracować najlepszy sposób osiągania zysków z działalności. Możesz skorzystać m.in. z doradztwa, wiedzy doświadczonych przedsiębiorców, zbadania potencjalnych rynków i preferencji klientów, szkoleń oraz pomocy w nawiązaniu kontaktów biznesowych. Masz również szansę na dofinansowanie rzędu 200 tys. - 3 mln zł. Inwestor, w zamian za udzieloną Ci pomoc i ryzyko z nią związane, obejmie część akcji bądź udziałów w Twoim startupie.

Masz jeszcze czas na pracę nad swoim pomysłem na startup. Inwestorzy zaczną działać w 2017 r. Za ich wybór odpowiada Polski Fundusz Rozwoju.

Starter jest częścią większego programu - Start In Poland. Jeżeli uda Ci się założyć startup, to na dalszych etapach rozwoju Twojej firmy pomogą Ci inne instrumenty tego programu.

Przemysław Lewandowski

Jeśli szukasz informacji na temat Funduszy Europejskich, skontaktuj się z konsultantami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich lub odwiedź stronę www.funduszeeuropejskie.gov.pl.

INTERIA
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy