Reklama

Wyjedź na studia lub staż z programem Erasmus+

Pragniesz rozwijać swoje kompetencje, zdobywać nowe doświadczenia, poszerzać wiedzę i uczyć się języków obcych, ale nie wiesz jak pogodzić to z codziennymi obowiązkami? Jeśli tak, to program Erasmus+ jest dla Ciebie.

Studia za granicą nie są już przywilejem bogatych, a staż w zagranicznej firmie nie musi wiązać się z ogromnymi kosztami i nie jest przeznaczony tylko dla wybranych. Za sprawą Funduszy Europejskich i programu Erasmus+ tysiące młodych osób dostają każdego roku szansę nauki, stażu bądź pracy poza granicami kraju.

Reklama

Wyjazd z programu Erasmus+ to z jednej strony szansa na podszlifowanie języka, możliwość wzięcia udziału w różnych projektach, z drugiej pomoc w rozwijaniu umiejętności i kompetencji - jednym słowem wyjątkowa okazja na poszerzenie wiedzy i lepsze zrozumienie świata. Wszystko po to, by młodzi ludzie pewnie wkroczyli na rynek pracy.

Erasmus+ umożliwia osobom młodym, uczącym się zawodu, wyjazd na staż w zagranicznym przedsiębiorstwie na okres od 2 do 12 miesięcy. Na studia lub praktyki mogą wyjechać także studenci na okres od 3 do 12 miesięcy. Dla młodzieży przewidziano wymianę międzynarodową lub wolontariat, który może być świetnym wstępem do ich przyszłej kariery zawodowej.

Na zainteresowanych wyjazdem czekają uniwersytety i zakłady pracy w całej Europie. Do programu przystąpiło 28 państw Unii Europejskiej, ale także Islandia, Liechtenstein, Norwegia, Turcja i Macedonia, więc kierunków dla potencjalnego wyjazdu jest naprawdę wiele.

Jeśli zatem Twoja szkoła lub uniwersytet mają kartę Erasmus, możesz starać się o wyjazd do wymarzonego kraju. Program Erasmus+ dba o to, aby młodzi ludzie, którzy zdecydowali się na wyjazd mogli w pełni wykorzystać ten czas, nie tylko na naukę, ale także - odkrywanie odrębnych kultur i poznawanie tamtejszych obyczajów. Beneficjenci mogą liczyć na refundację części kosztów pobytu, mogą starać się także o dodatek socjalny. Niepełnosprawni studenci mają szansę natomiast na pokrycie dodatkowych kosztów związanych z niepełnosprawnością. Wszystko po to, aby z programu skorzystała jak największa grupa młodych osób.

Jeśli szukasz informacji na temat Funduszy Europejskich, skontaktuj się z konsultantami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich lub odwiedź stronę www.funduszeeuropejskie.gov.pl.

INTERIA
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy