Reklama

Uczysz się zawodu w technikum albo szkole zawodowej? – wyjedź na praktyki zawodowe za granicę

Od początku 2016 r. ponad dwieście szkół zawodowych i organizacji zajmujących się kształceniem zawodowym oferuje młodym ludziom zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego za granicą. Można wyjechać nie tylko do wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej, ale także do krajów w Europie i poza nią, które przystąpiły jako partnerzy do programu ERASMUS+.

Jeśli uczysz się w szkole zawodowej albo w technikum albo jesteś nauczycielem kształcenia zawodowego, Twoja szkoła też może uczestniczyć w takiej wymianie zagranicznej. Do lutego 2017 r. szkoły zawodowe i organizacje pozarządowe mogą składać wnioski na dofinansowanie programu praktyk zagranicznych. Trzeba znaleźć partnera w kraju objętym programem ERASMUS+ i opracować program szkoleń i praktyk zawodowych.

Reklama

Staże mogą odbywać się w innych szkołach, ale także u przedsiębiorców. Program pokryje koszty kursów językowych i szkoleń przygotowujących do pobytu w innym kraju. Wyjazdy na praktyczną naukę zawodu mogą trwać od 2 tygodni do 12 m-cy. Uczestnikami takiej wymiany mogą być również absolwenci, którzy ukończyli szkołę nie później niż rok temu, a także praktykanci w trakcie szkolenia zawodowego u pracodawcy.

Wnioski o dofinansowanie takiego przedsięwzięcia składa się poprzez stronę internetową i specjalny system elektroniczny. Wszystkich szczegółów można dowiedzieć się na www.erasmusplus.org.pl

Jeśli szukasz informacji na temat Funduszy Europejskich, skontaktuj się z konsultantami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich lub odwiedź stronę www.funduszeeuropejskie.gov.pl.


INTERIA
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy